SMS-raha

Enamik Eesti elanikest on tavalised inimesed: nad ei ole üliedukad, nad ei võida loteriis, vaid töötavad ausalt esmaspäevast reedeni, elades palgapäevast palgapäevani.

Sageli ei õnnestu neil teha ka sääste ning jääb ainult loota, et hädad lähevad neist kaarega mööda.

Kuid kahjuks on elu ettearvamatu. Ettenägematud olukorrad tekivad kõige ebasobivamal hetkel ja ei ole alati kohe üleliigset tuhandet eurot taskust võtta.

Seetõttu on kiirlaenud, mida pakuvad laenuasutused, väga nõutud teenus.

Kiirlaenu saamise protseduur erineb täna sellest, mis oli veel kolm aastat tagasi. Varem võis raha saada mõne minutiga, lihtsalt SMS-i saates.

Pärast seaduste karmistamist tuleb läbida kohustuslik registreerimine ettevõtte veebisaidil, mille käigus kinnitatakse laenusaaja isik. Uut registreerimist pole vaja: pärast esmast taotlust andmed salvestatakse ja järgmisel korral saab raha kätte SMS-iga või spetsiaalsele numbrile helistades.

Kuid loodame siiralt, et järgmist korda ei tule. Kiirlaen on ju erakorraline meede ja selle teenuse saamiseks tasub võlausaldaja poole pöörduda ainult hädaolukorras.

Asi on selles, et SMS-laen on väga kallis: selle intressimäär võib ulatuda 40-50% -ni aastas. Nii et kui laenate 1000 eurot, peate võib-olla tagasi maksma hoopis 1500 eurot.