SMS-laen

SMS-laenu selle tavapärases tähenduses Eestis enam ei ole.
Seadused on muutunud karmimaks ja pelgalt SMS-i teel 100 eurot enne palgapäeva enam ei saa.

SMS-laenude asemel on nüüd kiirlaenud: rahalised vahendid laekuvad kontole sama kiiresti, kuid ainult selle erinevusega, et laenuvõtja peab läbima kohustusliku isikutuvastuse laenufirma kodulehel. Seega on finantsasutustel võimalus hinnata taotleja maksevõimet, muude kohustuste ja võlgnevuste olemasolu.

Rangemad reeglid mitte ainult ei vähendanud laenufirmade riske, vaid, olgem ausad, lõid piirangud halva krediidiajalooga inimestele, kes kipuvad tegema kaalutlemata otsuseid.

Kiirlaenu saamise lihtsuse taga peitub intressimäär kuni 60% aastas ja laenusaaja peab olema võimeline selle tagasi maksma.

Arvestades kõrget intressimäära, seadsid laenufirmad kiirlaenude ülempiiriks 1000 eurot ja tagasimakseperiood on piiratud kuue kuuga.

Nagu me varem märkisime, saab raha kätte kiiresti, mõne tunni jooksul, kuid ei tohi unustada, et selle peab tagastama vastavalt kohustustele.
Kui tagasimakseperiood venib, suureneb laenukulu oluliselt. Võib juhtuda, et laenates 600 eurot, peate tagastama 900.

Seega, kui teil on vähimgi kahtlus, et suudate raha õigeaegselt tagastada, loobuge sedalaadi finantsteenustest: enamik inimesi on võlaauku sattunud just tänu kiirlaenudele.