Massaaž

Beebide massaaž (2 kuud - 2 aastat)

Massaaž parandab koordinatsiooni ja lihaste elastsust, suurendab liikuvust ja oskust lõdvestuda. Massaaž stimuleerib vereringet, südame tegevust, hingamist ja avaldab mõju ainevahetusele. Puudutuse läbi suureneb lapsel vastuvõtuvõime ümbritsevale maailmale ning tema ealine areng paraneb ja kiireneb. Lapsel arenevad paremini psüühilised ja vaimsed võimed. Massaaž parandab lapse immuunsüsteemi ja laps ei haigestu nii tihti.

Miks tulla lapsega massaaži:

 • Tasub tulla, kui Teie beebi on õnnetu ja nutab gaasivalude tõttu
 • Teie beebil esineb lihastoonuse erinevus keha vasakul ja paremal pool
 • Teie beebil on lihased pinges või lõdvad
 • Te soovite oma beebit igati füüsiliselt arendada
 • Te soovite parandada oma lapse une kvaliteeti

Mõmmila lastemassöör kirjutab: http://www.emmedeklubi.ee/beebi/massoor-selgitab-millal-ja-miks-vajab-terve-laps-massaazi-5896/

Laste massaaž (2-6 aastased)
Lastemassaaž mõjub lapse organismile äärmiselt soodsalt:

 • leevendab tervisehädasid, aitab peavalu, väsinud silmade ja seljavalu korral
 • parandab une kvaliteeti
 • tõstab kehalise ja vaimse energia taset, suurendab tähelepanelikkust, keskendumisvõimet ja valmisolekut tegutseda
 • tugevdab immuunsüsteemi, aitab ära hoida nakkushaigusi ja allergiaid ning leevendab nende sümptomeid
 • aitab rahustada agressiivset ja hüperaktiivset last
Koolilapse massaažipakett (7-14 aastased)

Massaažipaketti kuulub (kestvus kokku 40 min):

 • klassikaline õlimassaaž või massaaž matil läbi mugavate riiete (30 min)
 • hinnang lapse rühile ja lihastele
 • indviduaalsed soovitused ja harjutused massöörilt edaspidiseks kasutamiseks

Koolilapsed peavad päevast päeva tassima rasket ranitsat ning kasvava organismi lihaspinge on suur. Massaaž aitab lapsel leevendada tervisehädasid jatugevdab immuunsüsteemi Samuti aitab peavalu, väsinud silmade ja seljavalu korral. Massaaž tõstab lapse kehalise ja vaimse energia taset,  suurendab tähelepanu- ja keskendumisvõimet ning valmisolekut tegutseda ja toimetada aktiivselt kogu päeva jooksul.

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka erinevatele kehaosadele. Klassikaline massaaž aktiveerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral.

Tai massaaž
Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaažiliik, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Massaaž annab energiat ja venitab lihaseid, soodustab liigesliikuvuse paranemist, aktiveerib vere ja lümfiringet, vähendab stressi ja tõstab tööefektiivsust.Tai massaaž mõjub positiivselt kogu kehale. Peale massaaži on samaaegselt nii lõdvestunud kui ka erk olek.

Massaaži viiakse läbi põrandal asuval matil.  Massaaži ajal on soovitav kanda mugavaid riideid.

Vana-Eesti massaaž
Vana–Eesti massaažis on ühendatud esivanemate tarkused ja meie tänapäevased teadmised. Massaaži tehakse põrandal matil ja klient on kergetes mugavates riietes. Massaažiliik sobib kõigile, kes soovivad enda keha ja väge korrastada. Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine on tõhus teraapiaviis ka kaela-, turja- ja seljahädade korral. Samuti on see tõhus viis liigeste liikuvuse parandamiseks.

Rasedate massaaž

Rasedusaegse massaaži eesmärk on lapseootusega kaasnevate ebamugavuste ärahoidmine ja nende leevendamine (kerged seljavalud, raskustunne jalgades, jalgade krambid, õlavöötme ja kaela pinged, käte ”suremine”, psüühiline pinge, unehäired).  Koos lõdvestava hingamisega aitab massaaž naise kehal sünnituseks valmistuda, rahustab tema närvisüsteemi suurendades heaoluhormoonide eritumist, mis omakorda läbivad platsenta ja mõjuvad rahustavalt ka lapsele. Massaaži tehakse alates 4. raseduskuust, matil, läbi vaba lõikega spordiriiete (pikad püksid, pluus ja sokid).