Loengud

Rinnast võõrutamine

Sa oled mõelnud, et soovid last rinnast võõrutada, sest sinu arvates *laps on rinna saamiseks liiga vana, *sa muud ei teegi, kui ainult imetad, *laps ei söö mitte midagi, kuigi paljud temavanused juba söövad toitu, ja söövad palju. Sa oled märganud, et *laps küsib rinda harvemini, kui mõni aeg tagasi ja ta on rinnal lühemat aega, *ta pöörab pea ära ja lükkab ennast eemale, kui pakud talle rinda? Sul olnud mitmeid küsimusi, et kas, kuidas, miks, millal. Loengut viib läbi Triin Värnik.

Nutt ja jonn

Miks beebid nutavad? Kuidas käituda jonniva lapsega? Kuidas eristada nuttu ja jonni? Millal hakkavad lapsed jonnima? Kuidas aidata lapsel oma tunnetega toime tulla? Kuidas reageerida lapse nutule? Lapse mõistmine, tema tegelike vajadustega arvestamine. Kuidas last kuulata ja mida teha, et laps Sind kuulaks?

Beebi esimesed ampsud

Millal tuleks alustada lisatoidu andmisega? Milline toit on lapsele parim ja millised toite tuleks vältida? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saame vastused 6.veebruaril toimuvas loengus. Anname ülevaate beebile sobivatest toitudest, kogustest, peamistest allergiatest ja sellest kuidas võimalikku allergeeni avastada. Räägime sellest, millal tuleks lisatoidu andmisega algust teha ja samuti õigest söömiskultuurist, et tagada lapsele õiged harjumused edasiseks. Teemaks tuleb ka näputoitumine. Lisaks anname kaasa huvitavaid näpunäiteid kuidas teha igav püree huvitavamaks ja maitsvamaks Loengut peab toitumisspetsialist Liina Davõdova.

Tissistreik

Kas lapsel on tissistreik või ta võõrdub rinnast? Jutuks tuleb, *mis võib põhjustada olukorra, mil laps keeldub rinnast pool kuni kaks päeva, *miks ta väänleb ja tõukab end rinnast eemale, *miks ta imeb rinda paar korda ja siis laseb lasti ning nii mitu korda ning mitmel imemise korral, *kuidas toetada ennast sellistel päevadel, *mis on oluline nendel päevadel silmas pidada. Loengut viib läbi Triin Värnik.

Taimetoitumine argipäevas

Loengus räägitakse taimetoitumise põhitõdedest, sellega seotud müütidest ja jagatakse kogemusi, kuidas toituda tervislikult ning keskkonnasäästlikult. Lektor (Maria Eylandt) jagab parimaid retsepte ja nippe kuidas toit kogu perele maitsvalt ja tervislikult valmistada.

Uni

Mida silmas pidada seoses imiku või väikelapse unega? Milline on lapse unevajadus? Miks mõni beebi magab paremini kui teine? Millised on inimeste biorütmid? Millal ja kuidas panna laps tema enda voodisse või eraldi tuppa magama? Unekooli poolt või vastu? Magama rinna otsas või ilma? Millal ei vaja laps enam öiseid söögikordi? Öised hirmud, nutud ja ärkamised – miks tekivad ja mida teha?

Rasedusaegne psühholoogia - müüdid ja reaalsus

Teemad: raseda naise psühholoogilised eripärad; ema roll lapse arengus raseduse ajal; emotsioonid raseduse ajal; mis on pre- ja postnataalne depressioon ning kuidas seda ennetada; lähedus ja armastus; kus on raseda naise ressursid; sünnituse tähendus ema ja lapse jaoks; mis on kiindumussuhe ning milleks seda arendada

Mida beebi tegelikult mõtleb?

“Kas beebi näeb ja tajub maailma samamoodi, nagu meie?” Mida beebi mõtleb? Mida ta näeb ja kuulab? Kuidas beebiga kontakti saavutada? Beebi vajaduste välja selgitamine. Kiindumussuhe. Imiku mälu ja tähelepanu. Kõneeelne kommunikatsioon.