Treeningud lastele

Eratreening beebidele

Beebide eratreening on mõeldud kuni ühe aastastele lastele. Eratreening sobib hästi neile, kes pole enne beebiga võimlemises käinud ning sooviks esimesel korral rohkem individuaalset lähenemist. Individuaaltunnis lähtub treener lapse vajadustest ja vastavalt sellele seab ka tunni tempo. Saame valida just selliseid harjutusi, mis lapsele sobivad ning anname lapsele aega tegevusega harjuda.

Kindlasti annab eratreening juurde julgust ka emale/isale endale, kuna treener saab jälgida pidevalt korrektset tehnikat ja kehahoidu.

Trenni  alguses tutvume ja selgitame välja vanema ootused ning vastavalt sellele saame paika panna ka tunni sisu.

Tunni kestvus kokku 30 min.

Võimlemine (3 kuud - 5 aastat)

Tegemist on mitmekomponentsete treeningutega – muusika, võimlemine, õppetegevus läbi mängu. Treeningud on suurepärane viis veeta vanemal ja lapsel koos rõõmsalt aega ja tugevdada omavahelist sidet. Tunnis lauldakse, kuulatakse rütme, võimeldakse, õpetatakse kasutama lapse arengut soodustavaid asendeid ja õpitakse läbi mängu. See võimaldab suurendada lapse sotsiaalsust ning toetada tema igakülgset arengut. Emale või isale on see aga hea viis lõdvestumiseks, kogemuste jagamiseks, lapsega suhtlemiseks. Samuti suureneb lapsevanemal oskus ja enesekindlus oma lapsega tegelemisel ning tundmaõppimisel. Rühmad jagunevad vastavalt vanusele ja lapse arengule. Tunnid toimuvad viies grupis: 3-6 kuud, 6-9 kuud, 9-12 kuud, 1-2 aastat ja 3-5 aastat.

Pallitrenn (mitte kõndijad)

Pallivõimlemine on lõbus tund, kus harjutusi tehakse erinevate pallidega. Pallivõimlemises tugevnevad lapse skeletilihased, mis on vajalikud motoorsete oskuste arenemiseks. Läbi pallivõimlemise areneb ka lapse tasakaalutunnetus ning tugevnevad korsetilihased. Alguses laseme lapsel palliga tutvuda, põhiosas keskendume erinevatele harjutustele, lõpus on rahulikum osa, kus läbi lõõgastavate liikumiste rahustame last. Pallitrenni ootame kõiki mitte kõndijaid.Tund kestab 45 minutit.

 

Muusika (6 kuud - 2 aastat)

Tunnis avastame uusi võimalusi, kuidas teha muusikat oma lapsega. Muusikalis-mängulised tegevused hõlmavad lapsevanema ja lapse vahelist laulmist, käsi-käel rütmipillidega mängimist, laulu saatel ühiselt liikumist, silitusi ja kaisutusi. Tunnis läbi viidavad tegevused on suunatud erinevatele väikelapse arengus olulistele valdkondadele toetades lapse muusikalist, füüsilist, emotsionaalset, kommunikatiivset kui ka sotsiaalset kasvu. Tundides kasutame erinevaid lastelaule, rütmikombinatsioone, salme ja luuletusi. Läbi muusika ja rütmiharjutuste õpib laps kuulama helisid ja rütme ka väljaspool tundi. 

Kunstitund lastele (6 kuud - 5 aastat)

Tund on suunatud lapse igakülgsele arengule, mõjub neile rahustavalt ning soodustab keskendumist.  Lapsed tutvuvad erinevate materjalidega ning õpivad neid tundma. Tunnis maalitakse, kleebitakse, meisterdatakse ja mängitakse. Kunstitunnis kasutatakse lapsele mitteohtlikke söödavaid materjale. 

Soovitatav on kaasa võtta vahetusriideid (nii lapsele, kui ka vanemale) ja väike rätik.

Video tunnist: https://www.youtube.com/watch?v=lz4DPSJzP3E

Ema ja lapse treening (3 kuud - 3 aastat)

Ema ja lapse treening on mõeldud eelkõige emadele, kes soovivad trennis käia, kuid ei saa või soovi seda ilma lapseta teha. Tegemist on üldfüüsilise treeninguga, kuhu ootame emasid kuni 3 aastaste lastega. Oluline on, et laps jõuaks hoida oma pead. Trenni tehes kiireneb ainevahetus, väheneb stressitase ja paraneb uni. Paljud harjutused on koos lapsega, kasutades teda lisaraskusena. Läbi selle tugevnevad ema lihased ning saame taastada raseduseelse vormi. Tund sobib kõikidele emadele, kes soovivad oma lapsega toredalt aega veeta, tõhusalt treenida ning suhelda teiste emadega. Kindlasti jälgime treeningul seda, et koormuse saaksid kõik – nii edasijõudnud kui algajad. Harjutused on ohutud ning tõhusad, rõhume harjutuste funktsionaalsusele, mis tähendab seda, et korraga on kaasatud mitu lihasgruppi. Trenn kestab ca.45 minutit. Algab mõnusa soojendusega, seejärel lihasosa, lõpetuseks rahustav venitus. Pärast tundi on võimalik taastuda puhkeruumis, treeneri käest küsida nõu igapäevaste liikumisharjumuste kujundamisel jne.

Ema ja beebi Pilates

Ema ja beebi pilatese treening sisaldab klassikalise pilatese harjutusi, millesse on kombineeritud sobivad harjutused just ema ja beebi jaoks. Treening aitab muuta kogu keha tugevamaks. Harjutused muudavad ema ja beebi omavahelise kontakti veel tugevamaks. Ema ülesandeks lisaks harjutuste sujuvale sooritamisele on beebit motiveerida ja julgustada harjutustest osa saama. Tundi on oodatud beebid, kes veel ei kõnni.
Ema ja beebi pilatese kasutegurid:

• Aitab parandada kehahoiakut
• Ergutab füüsiliselt ja emotsionaalselt sünnitusjärgset taastumist
• Suurendab energiataset
• Soodustab lõõgastumist
• Süvendab ema ja beebi omavahelist sidet

Isa ja lapse võimlemine (3 kuud - 3 aastat)

Tundub, et lapse jaoks on aega liiga vähe? Tule ja naudi koos oma lapsega mõnusat mängu ja liikumist.
Treeningud on suurepärane viis veeta isal ja lapsel koos rõõmsalt aega ja tugevdada omavahelist sidet. Tunnis lauldakse, võimeldakse ja õpitakse läbi mängu. Isal suureneb oskus ja enesekindlus oma lapsega tegelemisel ning tundmaõppimisel. 

Beebide mänguaeg

Beebide mänguhommikutele on oodatud kõik kodused emad-isad koos beebide ja väikelastega. See on hea võimalus lastel koos mängida.  Samal ajal saavad vanemad omavahel suhelda, rõõme-muresid jagada. 

Võimalus on jätta laps ka tunnihoidu, et vanem saab vajadusel ise ära käia.