Huviringid lastele

MiniLabor

Huvikool miniLABOR pakub lastele vanuses 5-9 eluaastat seikluslikku võimalust teha tutvust põneva loodus- ja täppisteaduste maailmaga. miniLABOR on nagu tõeline labor, kus teadlased teevad suuri tegusid ja olulisi avastusi, ainult selle erinevusega, et seal toimetavad väikesed avastajad väikeste laborivahenditega. Väikestele avastajatele tuleb appi ka üks suur laborikaaslane, kes aitab suurte tegude ja avastuste toimumisele kaasa omapoolsete selgituste ning julgustamisega.

Meie seiklused teadusmaailmas hõlmavad väga erinevaid teemasid, et anda meie väikestele avastajatele võimalus tutvuda paljude teaduse erialadega.

Teadusseiklused toimuvad sõbralikes väikestes gruppides, kus osaleb kuni 10-15 last ja neid vahvaid avastajaid juhendab nende täiskasvanud laborikaaslane. Juhendaja ülesandeks on toetada laste teadusseiklust omapoolsete selgituste, julgustamise, suunavate küsimuste ja arutelu juhtimisega anda lastele kogemus, kuidas erinevate uurimismetodite abil on võimalik leida vastused ümbritseva maailma kohta käivatele küsimustele. Tunni jooksul juhendab ja suunab laborikaaslane oma väikeseid sõpru nende iseseisval eksperimendi läbiviimisel – selgitab eksperimendi tagamaid, õnnestumise ja ka ebaõnnestumise põhjuseid ning uurib laste arvamusi ja ideid vastava teema kohta.

Selleks, et vahvatel avastajatel oleks võimalik oma mõtted, arvamused ja emotsioonid igast seiklusest jäädvustada enda lemmikmeetodil on igal lapsel oma isiklik uurimispäevik, mida nad täidavad iga seikluse ajal.

Registreeri tundi: kaire@minilabor.ee